Beyin Yıkama Yöntemi

Share

Beyin Yıkama YöntemiAlfa frekans’la Ruslar beyin yıkamıştı, biz kişisel gelişim için kullanıyoruz.

Birinci Dünya Savaşı yıllarında Rus askerlerin ve ajanların geliştirdiği beyin yıkama yöntemi yeniden gündemde. Ancak bu defa farklı amaçlar için. Beyin yıkama yöntemi, beyin frekans teknolojisiyle CD’lere girdi; kişisel sorunlarınızı çözmeyi, aradığınız aşkı bulmayı, iş hayatında, sınavlarda başarıyı vadediyor. NLP ve Davranış bilimleri uzmanı Banu Gökçül’ün hazırladığı beyin frekans teknolojisinin ürünü olan Alfa frekans CD’leri yakında D&R’daki raflarda yerini alacak. Gökçül “Kişisel dönüşüm sağlıyor. 21 gün dinledikten sonra hayatınızın nasıl değiştiğini göreceksiniz” diyor.

Aslında bu CD’ler de beyin yıkıyor ama savaş için değil kişisel gelişim için… Peki ama nasıl? Sihirli kelime BFT yani “Beyin Frekans Teknikleri” ve bu teknikte kullanılan Alfa Frekans dalgaları… CD’de stüdyo ortamında elde edilen Alfa Frekans dalgalarının sesi var. Bu dalga sesi “tık tık” şeklinde vuruşları andırıyor. Sesler beyni “Alfa” moduna düşürüyor. Beynin Alfa modu yaratıcılığın ve düş dünyasının en yüksek olduğu, beynin dışarıdan gelen bilgileri en hızlı şekilde almaya açık olduğu mod. İşte beyin bu moddayken, CD’de Banu Gökçül’ün olumlu sözleri duyuluyor, kişiye kendine güveni arttırıcı telkinlerde bulunuyor, motivasyonunu artırıyor. Bir ay sonra D&R’larda satılacak olan CD’ler şimdilik www.alfafrekans.com ve www.gittigidiyor.com’da…

Alfa frekans nedir?
Zihnimizin halleri var. Uyku hali, uyanıklık hali… Uyanıklık halinde zihin Beta’da titreşiyor. Yani uykuda başka bir halde, rüya görürken başka bir halde, derin uykuda başka bir haldeyiz. Zihnin “Alfa” hali insanın hayal kurma yeteneğinin kendiliğinden olduğu frekans dalga boyudur. Uykuya ilk dalma anımızdır. Delta hali ise uykunun en derin olduğu dalga. Orada ne olduğunu bilim adamları da bilmiyor, araştırıyorlar. Tek bilinen beyin kendini iyileştiriyor, yeniliyor, protein sağlıyor, iyileşme oluyor.

Hangi dalga boyu insanlar için faydalı?
Biz Beta’dayken günlük işlerimizi; hızlı yapılması gereken şeyleri yapabiliyoruz. Fakat Alfa daha yaratıcı, vizyonumuzun daha açık olduğu, düş kurabildiğimiz frekans. Birçok insanın stres dolu olması ve kendi kendini iyileştirememesinin, uyuyamamasının, bir yığın sorunu olmasının nedeni çok fazla Beta’da olması. Hep Beta frekansında kalmak yorucu bir şey. İnsanın zihninin en çok ihtiyacı olan şey Alfa’da olmak. Çünkü Alfa’dayken olayların çözümlerini kendiliğinden görebilirisiniz. Zihnin boş olması çok önemli Alfa’da.

Nasıl bir boşluk bu?
Düşünceler akıyor ama zihin boş… Zihniniz boş olduğunda oraya yeni şeyler öğretebilirsiniz, yeni şeyler ekleyebilir, yerleştirebilirisiniz.
0-2 yaş arasında olduğu gibi…

Bu CD’lerde neler var?
CD’lerle çok kolay bir şekilde zihni Alfa’ya indirip, orada kişilerin istedikleri yenilikleri yaratmalarını sağlayıcı, dönüşümsel mesajlar veriyoruz. 4 bölümden oluşuyor. İlk bölümde bunun nasıl işlediğini anlatıyoruz, ikinci bölümde bedensel gevşeme sağlanıyor, bedeniniz gevşiyor ama ikisinde de arkada Alfa frekansının vuruşu var… Bu vuruşların sesiyle beyin Alfa frekansına düşürüyor…

Dünyada 70 yıldır kullanılıyor ama tasavvufta da vardı

Bu teknik ne kadar zamandır var?

Beyin Yıkama Yöntemi

Dünyada 70 yıldır kullanılıyor. Türkiye’de ilk…

Siz nasıl karar verdiniz bu CD’leri hazırlamaya?
Ben davranış bilimleri ve NLP uzmanıyım. NLP’ye sinir sistemini ve dilinizi yenileyerek zihni programak diyoruz. Alfa frekans NLP için kolaylık sağlıyor. Yaptığım uygulamalarda çok büyük faydasını gördüm. Bu öyle bir şey ki öğrenmek, yenilenmek, iyileşmek için hazır hale getiriyor zihninizi. Zihnin yoğunluğunu, yorgunluğunu, kendiyle ilgili bu güne kadar olumsuz kaydettiği mesajları silmenize yardımcı oluyor.

Tasavvufta yıllarca uğraşılıp, boşalıp dolmak denilen şey gibi mi? Arınmak için tekkelere kapanırlarmış ama bu sanki onun hızlandırılıp, kolaylaştırılmış hali gibi.
Evet aynen öyle…

Modern zikir diyebilir miyiz?
Evet… Zikir nedir? Önce ağızda olurmuş örneğin “sabır, sabır” denirmiş. Önce ağızla söyleniyor, ağızla söyleye söyleye beyin duymaya başlıyor. Sabır dedikçe beyne sabır emri gidiyor. Beyinden kalbe ve tüm ruha yayılıyor. Böylece değişim sağlanıyor. Ben sabırlıyım diyorsun artık. Zikir Arapça’da dilde tekrarlamak demektir. Çok tekrarlayınca beyin duyuyuyor, beyin duyunca nöronlar arasında bağlantılar kuruyor, sonra kalbe iniyor, ve sonunda ruhunla kabul ediyorsun.

Dünyada nasıl bulundu?
1. Dünya Savaşı sırasında Rusya’da beyin yıkama yöntemleriyle ortaya çıkıyor. Sonra tıp bu frekansları keşfediyor. Bütün teknolojileri ilk çıkışı askeriydi, sonra sivil toplum bunu faydalı bir şekilde kullanmış…

Beyin Yıkama Yöntemi

-

CD’yi dinleyip çekiciliğini artıranlar var…

Her sorun için farklı CD mi var? Hangi sorun için hangi CD’yi hazırladınız?
5 tane CD var… Bir tanesini iş hayatında başarılı olmak için hazırladık, özgüven sorunları için. Çekicilik geliştirmek için yaptık, çünkü çekicilik dış görünüşle ilgisi olan bir şey değil. Bakınız Al Pacino… Sizin nasıl hissettiğinizle, iç sesinle alakalı bir şey. İşte bu CD’ler iç sesinizi değiştiriyor. İç sesindeki konuşmalarda “Eyvah ben şimdi ne yapacağım, herkes güzel, ben şöyleyim, böyleyim” denirse çekicilik sıfıra düşer. Ama “Ben harikayım, her şey çok güzel, kendimi iyi hissediyorum” denildiğinde beyinden manyetik dalgalar yayılıyor. Sınava hazırlanan öğrencilerin paniklerini, heyecanları, korkularıyla ilgili kendilerini güvende hissetmeleri, o gün rahat olmalarını sağlayıcı bir frekans var. Migren ve baş ağrısı için, dikkat dağınıklığı için de var. Daha sonra diyet ve kilo problemi, bir de sigara bıraktırmak için de hazırlayacağız.

Nasıl kullanmak gerekiyor?
Mutlaka 21 gün süreyle dinlenmeli. Çünkü zihnin sinir sisteminde yeni bir şey öğrenmeniz için 21 kere tekrar edilmesi lazım. Kulaklıkla dinlenmesi gerekiyor. İnternetten indirilirse, başka bir yere kaydedilirse etkisi kesinlikle bozuluyor.

Beril Özcan

pazarvatan.gazetevatan.com

Share
Ücretsiz Demo Talep Et
Banu Gökçül