Farkındalığın Şifresi

Share

Farkındalığın Şifresi

Ayşegül Denizci’den “FArkındalıĞın ŞiFresi”

Banu Gökçül bu kitabı; “kendini olduğu gibi tamamıyla derinden ve sevgiyle kabul etmeye GÖNÜLLÜ* herkese” ithaf etmiş.

Kitabı alıp okumanın yan etkilerinden de bahsetmeliyim… Sayfa 18 son paragraf;” Bu kitaptaki bilgileri yaşantımıza uygulamaya başladığımızda şimdiki zamanın sonsuzluğunu hissedebildiğimizi ve zamanı genişletebileceğimize inanıyorum. Zihnin ve zamanın yönetimini öğrenebilmek için egzersizleri uygulamanız yeterlidir.”

Başlangıçta bazı uygulamalara içimizden dev setler, duvarlar, dirençler çıkabiliyor. Çünkü daha önce biz fark etmeden öğrenilmiş ya da oluşmuş tüm içsel tepkilerimiz bizi o şekilde koruma altına almayı en uygun döngü olarak çalıştırmış bugüne dek.
Ama işte yaşarken kendimizi rahat ve sağlıklı hissetmek açısından ayağımıza dolanan da aynı sinir ağı. İşimize yaramayan otomatik davranışlarımızın yerine yeni sinir ağları, yani yeni davranışları oluşturmak bilinçli ve farkında bir aklın işi. Dönüştürmek isteyeceklerimizi kitaptakileri sorulara vereceğimiz yanıtlar bize bildiriyor.

Bu kitaptan önce ya da sonra serinin diğer kitapları da ilginizi çekebilir.
Tüm zamanlarınız bolluk ve mutlulukla dolu olsun.

*gönüllü* kelimesini büyütüp yıldızladım. Çünkü bu kavram; şifrenin ta kendisi bence. Neyse ben yorumlarımı Banu ile tartışmaya devam ederken sizi kendi yorumlarınızla başbaşa bırakayım. Bizlerle paylaşmanıza şimdiden şükranlarımı sunarım.

———————————————————————————————————

Bu kitap, her nefes alma anımızın farkına varmamızı, ayılmamızı ve ‘kendimize oynadığımız tüm oyunlardan, kandırmacalardan kendimizi sıyırmamızı’ sağlamak ve sadece kendi kendinizin efendisi olabilmeniz amacı ile yazılmıştır.

Kim olduğumuzu biliyor muyuz?
Ne istediğimizin farkında mıyız?
Seçeneklerimizi görebiliyor muyuz?
Seçimlerimizi ne kadar denetleyebiliyoruz?
Bizi harekete geçiren, durduran ya da engelleyen şeyleri fark edebiliyor muyuz?

Bu kitapta, rafine bir hayat için gerçek ipuçlarını bulacaksınız.Çünkü NLP, ne olduğuna değil, nasıl olduğuna çözüm üretir.Sormadığımız sorulan sordurup yeni cevapları, dolayısıyla yeni eylemleri görmemizi sağlar.Seçim yapmanın gücünü kavrayınca yaşam sevincine ve umuduna; öğrenme, değişme ve cesaret mekanizmasının prensiplerini kavrayınca da yaşamlarımız üzerinde hâkimiyete sahip oluruz.

——————————————————————————————————–

” FARKINDALIĞIN ŞİFRESİ”

——alfa yayınları—-

Share
Ücretsiz Demo Talep Et
Banu Gökçül