Hakkımda

Davranış bilimleri ve NLP uzmanı olan eğitmen, yazar ve profesyonel konuşmacı Banu Gökcül, İzmir’de dünyaya geldi. Lisans eğitimini ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimleri’nde tamamladı.

Öğrencilik yıllarında sorguladığı hayatın anlamının insanın keşfinde saklı olduğunu anladı. Ve bir yandan iş hayatı bir yandan çeşitli NYU, New School, Harvard okulların, neuro science ve psikoloji bölümlerinden aldığı derslerle ilgisi farklı bir yöne döndü. Ardından Türkiye’ye dönerek İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, Davranış Bilimleri Bölümü’nde yüksek lisans programını bitirdi.

Kendini ve insanı keşif sürecine 5 ay süren Hindistan ve Nepal yolculuğu ile devam etti. Bu deneyimin yaşamında yarattığı etkileri ve deneyimlerini Atlas Dergisi’nde (1995) yayınlandı.

Ardından Virginia’da Yoga Öğretmenliği eğitimi aldı ve yoga dersleri verdi.. Bu sırada ders veriyor olmanın kendisini geliştirdiğini ve bilgilerini zenginleştirip keskinleştirmesi açısında son derece motivasyon olduğunu anlayınca bunu meslek olarak yapamya karar verdi. Columbia Üniversitesi’nde Sunum Teknikleri ve Değişim Yönetimi eğitimlerine katıldı. Gökcül, yurtdışında psiko-drama ve grup dinamikleri üzerine sertifika programlarına katıldı. Türk Psikologlar Derneği tarafından verilen iki yıl süren bir eğitimin ardından, Psiko-Drama Eğitim Sertifikası’na sahip oldu.

2000’de NLP ile tanışarak NLP üzerine dünyanın ilk Master Trainer’ı Dr. Wyatt Woodsmall ve Master Trainer Robert Smith ile “Practitioner”, “Master Practitioner” ve “Trainer” düzeyinde çalışmalar yaptı. Gökcül’ün akademik alandaki insanı keşif çabaları, halen Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi, Örgütsel Davranış Bölümü’nde devam etmekte olan doktora programı ile sürmektedir. Milton Erickson Hipnoz eğitim sertikası programı ile eğitimleri güçlendirdi…

2010 yılından bu yana, Göksel Karabayır yönetiminde, ünlü Alman psikiyarist Bert Hellinger’in kurucusu olduğu, “Aile Konstelasyonu” teknikleri ile aile ve şirket içi sorunların çözülmesi ile ilgili çalışmalar yapmaktadır.

Profesyonel iş yaşamı boyunca çeşitli televizyon kanallarında program yapımcılığı ve yöneticilik yapan Gökcül, Rota Eğitim ve Danışmanlık’la başlayan eğitmenlik deneyimini bugün kurucusu olduğu Akarma Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde devam ettirmektedir. Eğitimlerin yanısıra Gökcül, bireysel ve kurumsal koçluk uygulamaları ile edinmiş olduğu deneyim ve bilgilerini iş dünyasına aktarmaktadır.

Gökcül, halen Bilgi Üniversitesi Executive MBA Programında Liderlik ve Yönetim Becerileri konusunda ders vermektedir.

Gökcül. ayrıca CSA’ın (Celebrity Speakers Association) ünlü konuşmacılar listesinde yer almaktadır.